Şenyaşar ailesine 'İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Ödülü'

Şenyaşar ailesi, “Dr. Sevinç Özgüner İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Anma ve Ödül Töreni”ne katılacak. "İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Ödülü", Şenyaşar ailesine verilecek.

Şenyaşar ailesine 'İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Ödülü'

Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesine, İstanbul Tabip Odası “İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Ödülü” verecek. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 441’inci gününde sürüyor. 

Şenyaşar ailesi, nöbet eylemlerini bugün İstanbul’da sürdürecek. Mezopotamya Ajansı'nın aktardığına göre, iki gün boyunca İstanbul’da nöbetlerini sürdürecek olan Şenyaşar ailesi, akşam saatlerinde İstanbul Tabip Odası tarafından düzenlenecek “Dr. Sevinç Özgüner İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Anma ve Ödül Töreni”ne katılacak. Törende her yıl verilen İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Ödülü Şenyaşar ailesine verilecek.

Şenyaşar ailesi, sosyal medyadan “Bugün İstanbul Tabip Odası'nın düzenlediği ‘İnsan Hakları, Barış ve Demokrasi Ödül ve Anma Törenine’ katılmak için İstanbul'da olacağız. Adalet gelene kadar Türkiye'nin her yerinden #Şenyaşaailesiadalet, herkes için adalet demeye devam edeceğiz” mesajı paylaştı. (Duvar)

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER