Başkan Geçirgen: Döviz Kurunun Düşmesiyle, Artık Marketler de İndirim Getirmeli

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Hakkari Tüketiciler Birliği Derneği Başkanı Perviz Geçirgen, "Döviz kurunun düşmesiyle beraber marketlerde de indirim getirmeli artık" dedi.

Bir süredir döviz kurunda yaşanan yükseliş ülke genelinde fiyat artışlarına neden olurken, bu süre zarfında vatandaşlar zor günler geçirdi.

Bu son günlerde hükümetimizin bir takım çalışmalarından sonra döviz kuru düşerken, market gibi alışveriş yerlerinde fiyatların aynı olduğu ve değişmediği görüldü.

Vatandaşlar ise çağrıda bulunarak artık marketlerde döviz indiriminden sonra, onların da indirime ve artık vatandaşlara yardımcı olmalarını istediler.

Artık marketlerde vatandaşın bütçesine göre fiyat indirimlerini başlatmalı diyen, Hakkari Tüketiciler Birliği Derneği Başkanı Perviz Geçirgen,"Son zamanlarda döviz kurunun etkisiyle ürünlerin fiyatlarındaki artışlar yüzünden toplum çok sıkıntı yaşadı ve bunun etkisini her alanda gördük. Hükümetimizin girişimleri ile döviz kurunun düşmesinin etkisiyle bütün ürünlerde indirimin olması beklenirken, maalesef marketler daha önceki fiyatlarını sabit tutarak indirime gitmemiştir. Bu durum bizleri ve vatandaşları fazlasıyla üzmüştür. Madem döviz kurunun etkisiyle fiyatlar yükseltildiğine göre döviz kurunun düşmesi ile beraber aynı oranda fiyatlarda indirim yapılması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Burada hem vatandaşlarımızı hem de esnaflarımızı karşılıklı saygının gösterilmesi, hakka, hukuka riayet ve bilinçli hareket edilmesi ile daha müreffeh bir seviyeye ulaşacağımıza inanıyoruz. Dolayısıyla hiç bir şekilde stokçulara ve fırsatçılığa izin vermeyeceğiz. Toplum olarak bunlarla topyekün mücadele edeceğiz. Tabi hep birlikte üretim sağlayarak ülkemizi bu sıkıntılardan kurtaracağız’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER