Hakkari ve Yüksekova İçin İşkur'da 5 Kişilik Eleman Alım Duyurusu

Hakkari İşkur, Hakkari ve Yüksekova ilçesinde hasta ve yaşlı bakım ile kalorifer ateşçiliği belgesi olan 5 kişiyi bünyesinde istihdam edecek.

Hakkari ve Yüksekova İçin İşkur'da 5 Kişilik Eleman Alım Duyurusu

Hakkari İşkur, Hakkari ve Yüksekova ilçesinde hasta ve yaşlı bakım ile kalorifer ateşçiliği belgesi olan 5 kişiyi bünyesinde istihdam edecek.

HAKKARİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ  TOPLUM YARARINA PROGRAMI (TYP) HAKKINDA DUYURU

BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ: 18.09.2020

BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ: 22.09.2020    

İl Müdürlüğümüz ile Hakkari Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde 5 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programı (TYP) için katılımcı başvuruları 18.09.2020-22.09.2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.       

  Katılım Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Bu programda 1. Liste ve 2.Liste ayrımı (öncelikli grup sınıflandırması) bulunmamaktadır.

Son 1 ay içerisinde herhangi bir yerde SGKlı olarak çalışmamış olmak.

Katılımcılar yukarda belirtilen tüm şartları taşıma zorunludur. Başvurusu süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır. Başvurular Alo 170,  www.iskur.gov.tr sitemiz ve e devlet üzerinden yapılabilecektir. Başvurular İl Müdürlüğümüz ve Hizmet Noktalarımızda KESİNLİKLE yapılmayacaktır.  Program Kasım 2020 tarihinde başlayacak 30 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur./HAKKARİHABERTVGüncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER