Yüksekova Cilo Ve Sat Dağları “Milli Park“ Oldu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bulunan Cilo ve Sat Dağları, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla milli park ilan edildi.

Yüksekova Cilo Ve Sat Dağları “Milli Park“ Oldu

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL
Yüksekova ilçesinde bulunan Cilo ve Sat Dağları, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla milli park ilan edildi.

Yüksekova Cilo ve Sat Dağları ile ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yüksekova Cilo ve Sat Dağları, 2873 sayılı Milli Parklar Kanunu'nun 3'üncü maddesi gereğince milli park ilan edildi.

İlçe’nin 3 bin 400 rakımlı Cilo Dağlarındaki bazı alanlar ile Sat Buzul Gölleri'nin milli park ilan edilmesi için 2020'nin altıncı ayında çalışma başlatılmıştı. Bölgede onlarca kilise, eskiden yaylacıların koruma amaçlı yaptığı yapılar, dağ silsilesinde Türkiye'nin en yüksek 2 zirvesinin bulunduğu Uludoruk ve 20 bin yıllık buzullar bulunuyor.Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 00:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rojda
Rojda - 2 yıl Önce

Şükürler olsun yanlistan dönüldü maden yapılacaktı korkunç ... Şükür korumaya alındı şimdi Yüksekovamizin bu büyük değerinn gerekli yatırımi alip doğal guzelligine zarar verilmeden gerkli yatirimin yapılması için gerkli mercilere gidilip tanıtımı yapılarak Yüksekovamizin insanlari geleceği için değerlendirilmelidir en guzel istihdam turizmle gelen istihdamdir doğa korunup süreklilik sağlanarak...

SIRADAKİ HABER