Yüksekova'da ''Engelliler Haftası'' Etkinliği

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 'Engelliler Haftası' nedeniyle düzenlenen programa da, çocuklar oyunlar sergilerken, programa katılan protokol ve aileler ise doyasına okul bahçesinde halay ektiler.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde 'Engelliler Haftası' nedeniyle düzenlenen programa da, çocuklar oyunlar sergilerken, programa katılan protokol ve aileler ise doyasına okul bahçesinde halay ektiler.

üksekova Özel Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle program düzenlediler.

Düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, engelli bireyler özel yetenek ve hünerlerini sergiledi.


Etkinlik programı çerçevesinde engelliler tarafından halk oyunları gösterisi sahnelendi, palyaço gösterileri yer aldı ve çeşitli eğlenceli yarışmalar yapıldı.

 Hakkari gençlik ve Engelliler Derneği başkanı Yavuz Aydoğdu, ''Bizde Hakkari’den gelip 10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle onların yanında olmak için böyle bir program düzenledik.  Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın olmasıyla hiçbir engelimiz ve ailesi mağdurluk yaşamıyor. Bu sayede Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Biz Hakkari gençlik ve Engelliler Derneği olarak gece gündüz demeden sizler için çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Katılan tüm misafirlerimize de çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Programda sonrası engellileri yanında olmasına dikkat çeken katılımcılar, söylenen türküler eşliğinde doyasına halaylar çekerken, engellilere verilen hediyelerle program son buldu.

Programa, Esendere Belde Belediyesi Başkanı Dırbaz Büyüksu, Ak Parti Yüksekova İlçe Başkanı Fatih Arslan, Yüksekova Milli Eğitim Müdürü Yusuf Atael, Hakkari Baro Başkanı Ergün Canan, Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, Yüksekova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Canan, Yüksekova Engelli Bireyler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Salih Diler, okul müdürleri ve aileler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER