Yüksekova'da YKS Başarısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan ve yazılım Mühendisliği bölümü okuyan Eylem Yardımcı, hayalindeki diş hekimliği için okulu bırakarak yeniden hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavında 468 ham puan alarak 3 bin 578'inci oldu.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde yaşayan ve yazılım Mühendisliği bölümü okuyan Eylem Yardımcı, hayalindeki diş hekimliği için okulu bırakarak yeniden hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavında 468 ham puan alarak 3 bin 578'inci oldu.

Yazılım mühendisliği bölümünü terk ederek, Özel Yüksekova Bilim Özel Öğretim Kursu'nda üniversite sınavına hazırlanan Yardımcı, büyük bir başarı göstererek Hakkari il birincisi geldi.

Hayalindeki diş hekimliği bölümünü okumak istediğini ifade eden Eylem Yardımcı, başarının planlı çalışmaktan geldiğini söyledi.

Yardımcı, "Yazılım mühendisliği bölümünü okuyordum. Ancak hayalimde diş hekimliği vardı. En sonunda üniversiteyi bırakıp tekrardan halimdeki bölüm için çalışmaya başladım. 'Yapamazsın' dediler ama ben hedefimden vazgeçmedim. Sonunda güzel bir puan alarak birinciliği aldık. Bu başarı tüm öğretmenlerimin sayesinde oldu. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Aileme sonsuz teşekkür ediyorum, onların desteği hiç eksik olmadı. Şu an diş hekimliğine rahatlıkla gidebilirim. Bu başarı tek benim başarım değil tüm Yüksekova'nın başarısı. Bundan sonra sınavlara hazırlanan tüm öğrencilere mesajım, çalışmakla her bölüme gidebilirsiniz, yeter ki hedefinizden vazgeçmeyin" dedi.

Birinciler yine Yüksekova’da belirten Özel Yüksekova Bilim Özel Öğretim Kursu Müdürü Behçet Özdil, ‘’Bu başarıyı gösteren tüm öğrencilerime başarılar diliyorum. Bizde çok güzel sıralamalar yapan öğrenciler oldu. Aslında bölge adına çok sevindirici bir durum olduğunu söyleyebiriz. Bize bu mutluluğu bize yaşatan tüm öğrencilere teşekkür ediyoruz diyen Özdil şöyle devam etti.

Özdil, ''Eylem kardeşimiz bize 2. Dönemde geldi aslında. Şubat aylarında geldi bize. Yazılım mühendisliğini okuyordu ama hedefindeki Diş Hekimliği bölümü vardı geldi bizde tekrar başladı. Şuan onun bize yaşattı mutluluk anlatılmaz. Hakkari il birinciliği elde etmeyi başardı. Eylem aslında tüm gelecek öğrencilere örnek teşkil eden bir öğrenci kendisini ne kadar tebrik etsem azdır. Bu başarı tüm Hakkari ve ilçelerin tüm öğrencilerin başarısıdır hepimizin başarısıdır’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 22:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah taşci tebrikler yolun açık olsun bahtinda kendin gibi guzel olsun
Fettah taşci tebrikler yolun açık olsun bahtinda kendin gibi guzel olsun - 1 ay Önce

Tebrikler yolun açık olsun

SIRADAKİ HABER