Yüksekova STK'lılar: Herkesi Barışa Davet Ediyoruz

Yüksekovalı STK'lılar, geçtiğimiz günlerde ilçe merkezinde yaşanan tatsız olayla ilgili basın açıklaması yayımladı.

Yüksekova STK'lılar: Herkesi Barışa Davet Ediyoruz

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekovalı STK'lılar, geçtiğimiz günlerde ilçe merkezinde yaşanan tatsız olayla ilgili basın açıklaması yayımladı.

STK'lıların Mesajı şöyle,''Bilindiği üzere birkaç gün önce ilçemizde vuku bulan tatsız ve şiddet içeren bir kavga yaşandı. 
Esnaf ve Sanatkarımızın, dolayısıyla halkımızın yoğun olarak bulunduğu çarşı merkezinde, büyük bir paniğe neden olduğu gibi sonuçta 4 vatandaşımızın yaralanmasına sebep olmuştur. 
Olayın oluşundan itibaren ilçemizde bir gerilim ve tedirginlik ortaya çıkmıştır. Sadece taraflar arasında değil, tüm ilçemizde ve civar komşularda da bu hissedilir boyuta gelmiştir. 
Bilinmelidir ki; tüm kavgaların gelip durduğu yer uzlaşı ve netice itibariyle barıştır. Bunun için başından beri takipçisi olduğumuz bu nahoş meselenin de varacağı yer barış olmalıdır. Kavgadan kimse fayda görmez bilakis her kesim zarar görür. 
Kolay kolay büyümüyor çocuklarımız ve çocuklarımızı bırakın kaybetmeyi, tırnağına zarar gelmesini kabul edemeyiz. 
Bu vesile ile; halkımızın gerilimi tırmandıracak tüm tutumları uyarması, tarafları sükunete davet etmesi, barışmaya götürecek yöntemler geliştirmesi beklentimizdir. 
Özellikle tarafların, olmuş bu kavgadan geri durması talebimizdir. 
Unutulmamalıdır ki en büyük erdem, yürek affedendir. Barışa giden, el uzatan, kucaklayan taraflar olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. 

Biz Esnaf ve Sanatkarlar ve tüm STK’lar olarak; Kavganın taraflarından bu yönlü beklenti içindeyiz. Ayrıca üzerimize düşen her türlü maddi ve manevi beklentiyi de karşılamaya hazır olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.  Başta yaralılara bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dilerken, birlik ve beraberlik içinde mutlu ve müreffeh ilçemize kavuşmayı diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla bildiririz''İfadelerini kullandılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İzzett metin
İzzett metin - 6 ay Önce

İlçemizin tüm insanları bizim için aynıdır çok değerlidir izler beraber kardeşçe yaşamayı bilmeliyiz kimseyi şahsilestirmeden barışın bir an önce olması dilegimizdir yerinde bir paylaşım stokları tebrik edyorum

SIRADAKİ HABER