Yüksekova'da Artan Vakalara Karşı, YESO 'Tedbirli Olacağız' Afişlerini Astı

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası (YESO) başkanı Vedat Çoğaç tarafından ilçe'de artan vakalara karşı dikkat çekmek için her yere 'Tedbirli Olacağız' afişleri asıldı.

Yüksekova'da Artan Vakalara Karşı, YESO 'Tedbirli Olacağız' Afişlerini Astı
METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası (YESO) başkanı Vedat Çoğaç tarafından ilçe'de artan vakalara karşı dikkat çekmek için her yere 'Tedbirli Olacağız' afişleri asıldı.İlçe’de son günlerde artış gösteren vaka ve ölümlere karşı Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası (YESO) harekete geçti.


Başkan Vedat Çoğaç talimatları üzerine, artan vaklara karşı ilçenin Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerine dikkat çekmek amaçlı afişler astı.Konuyla ilgili konuşan Başkan Çoğaç,’’ Virüsten korunmak için alınabilecek en önemli tedbir; maske takmak, sosyal mesafeyi korumak ve temizlik kurallarına uymaktır. Bu anlamda sıklıkla uyarılar yapılırken Yüksekova esnaf ve sanatkârlar odası (YESO) da afişler hazırlayarak ilçemizin belli noktalarına ve iş merkezlerine asarak vatandaşların kurallara uymaları istendi.“ Sağlık için Hepimiz için“ başlığı ile hazırlanan afişlerde “Maske Tak “  “Mesafeyi Koru“ Ellerini Yıka“ uyarılarının yer aldığı afişin sonuna da “Tedbirli Olacağız Birlikte Başaracağız notu düşüldü.  Son zamanlarda Yüksekova’da Korona Virüs salgınında ciddi bir artış söz konusudur. Bu sürecin kontrol altında tutulması yönünde yetkili kurumlar çeşitli önlem ve tedbirler alırken sık sık da vatandaşlara kurallara uyma çağrısı yapılıyor. Yüksekova Esnaf ve sanatkârlar odası tarafından da maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması gerektiğini belirten afişler hazırladı’’dedi.Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER