Yüksekova’da Başıboş Köpekler Emekli Öğretmenin Hindilerini Telef Etti

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir kümese giren başıboş köpekler, emekli öğretmenin çok sayıda hindisini telef etti.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde bir kümese giren başıboş köpekler, emekli öğretmenin çok sayıda hindisini telef etti.

İlçe'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden emekli öğretmen Rerik Yıldırım'ın bahçesinde beslediği hindiler, başıboş köpekler tarafından telef edildi.

Sabah namazına kalkan Yıldırım, bahçesine çıktığında her tarafa dağılmış telef olan hindilerini gördü.

Hemen bahçesinde bulunan kümese giden Yıldırım, kırılan kapı sonucu köpeklerin zarar verdiğini gördü.Durum karşısında çok şaşırdığını ifade eden Yıldırım, hiçbir şekilde yardım istemediğini belirterek, sadece bu başıboş köpeklere barınak yapılmasını istedi.

Yıldırım, ’’Ben emekli öğretmenim, büyük bir bahçem var. Hobim hayvanlara bakmak, bahçeyle uğraşmak. Dün akşam başıboş köpeklerin saldırısı sonucu 4 anaç, 3 yavru hindimi köpekler parçalamış. Kesinlikle yardım gibi bir niyetim yok, sadece bu başıboş köpekler için barınak yapılsın. Bundan sonra başkalarına da zarar vermesinler. Çünkü bu köpeklere de yazık, aç olmasalar belki şimdi bu hindilerim telef olmazdı. Tek bir isteğim var, bu köpeklere sürekli kalacak bir barınağın yapılması" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 16:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
elif byksu
elif byksu - 2 yıl Önce

Gerçekten yazık ya gördüm ya cok üzüldüm bu kadar emek hepsi boşuna gitti bence o köpeklere bir çare bulunması gerekir yoksa başka insanlarda zarar verir

Raif öz
Raif öz - 2 yıl Önce

Bu nacizade yorumun için sonsuz teşekkürler. Elbette hayranlarında yaşamaya hakları var. Bu konuda bütün vatandaşların sizin gibi ulvî düşünmeye davet ediyorum. Sevgili kardeşim bu güzel yorumunuz için sonsuz teşekkürler. Selamlar ve sevgilerimle.

SIRADAKİ HABER