Yüksekova’da kardan ‘Tavus kuşu’ yaptılar

YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

Yüksekova ilçesinde kar yağışını fırsata çeviren bazı vatandaşlar, kardan ‘Tavus kuşu’ yaptılar.

Yüksekova ilçesinde 2 günden buyana belli aralıklarla devam eden  yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, bazı vatandaşlarda kar yağışını  eğlenceye çevirdi.

Kar yağışının ardından güneşli havayı gören Cuma Akdoğan, okul bahçesindeki karları el arabasıyla toplayarak çalışmalarına başladı.

Akdoğan, 3 saat çalışmaları sonucunda, sülüngiller türünden olan kardan ‘Tavus kuşunu’ yaptı.

 3 saat boyunca kar yığınlarını birebir Tavus kuşuna benzetip tüm renklerden oluşan boyama çalışmalarından geçirerek, beğeni topladı.

Tavus kuşuna birebir benzettiği çalışması görenlerin ilgisini çekerken, bazı vatandaşlar ise resim çekmeyi de ihmal etmediler.

Cuma Akdoğan adlı vatandaş, ’’2 gün önce yoğun bir kar yağışı vardı. Bizde bu yoğun kar yağışını hem fırsata hem de eğlenceye çevirmek için kollarımızı sıvadık. Bizde el arabasıyla kar toplayarak, 3 saat içinde büyük şekilde ve birebir benzetmeye çalıştığımız ‘Tavus kuşunu’ yaparak bir ilki gerçekleştirdik. Çünkü bu saatten sonra kar artık tutmaz çünkü yaza yaklaştık. Bizde güzel bir çalışmayla karı ‘Tavus kuşuna’ çevirdik ve çokta güzel oldu. Tavus kuşunda olan tüm renkleri de birebir kullandık. Gören herkes çok beğendi ve resim çekmeyi de ihmal etmediler’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 09:19

Metin Tek

YORUM EKLE
YORUMLAR
Destxwes
Destxwes - 8 ay Önce

Harika olmuş sanat eseri .. bakın çeşitli ülkelerde buzdan heykellr yapılır kış turizmi ilgi çekmek adına Yüksekova bunun içicok elverisli by guzel gencleri caliskan kaymakamimz dogramci ellerine iş verip memleketin her tarafına degelrli heykeller hustler yapılabilir bunu severek yapar Yüksekova da ne bir heykel ne bir bust ne de bi tarihi onarım var en azından şehrin çeşitli yerlerine bu güzel gençlerle tasarimlr yapılıp şehre renk katılabilir

SIRADAKİ HABER