Yüksekova’da ‘Şemsiyeli Halk Pazarı’ Açıldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Eski Marangozlar sokağında ‘Şemsiyeli Halk Pazarı’ açıldı.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinin Eski Marangozlar sokağında ‘Şemsiyeli Halk Pazarı’ açıldı.

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı’nın talimatlarıyla, İlçe’nin Özgürlük meydanında bulunan, eski halk pazarı değişim ve dönüşüm kapsamında yıkılmıştı.

Halk Pazarında bulunan esnafların mağdur olmaması için, İlçenin Eski Marangozlar sokağında yer temin edildi.

Eski Marangozlar sokağına gelen Halk pazarı esnafı, kullanılmaz olan sokağı güzelleştirerek hizmete hizmete açtılar.


Yüksekova Belediyesinin yardımıyla ve esnafın imkânlarıyla, Sokağın en önemli çalışması olan asfalt, Şemsiyeler takarak vatandaşların beğenilisine açtılar.


Şemsiye Halk Pazarında Esnaf olan, Abdulhaluk  Özdel,’’ Halk pazarı olarak belediyenin verdiği yerde ikamet ediyorduk. Daha sonra Kaymakamımızın talimatlarıyla orası yıkılıp oradan kaldırdılar. Biz bir süre esnaf olarak orda mağdur kaldık. En sonunda böyle bir yer bulduk kendimize. Esnaflar olarak karar verip buraya geldik. Şimdi bulunduğumuz sokak asla yaşanacak bir yer değildi ve kötü bir durumdaydı. Biz Esnaflar olarak imece usulü olarak böyle bir duruma getirdik. Emek harcayıp, kendi imkanlarımızla, solsunlar belediye başkanımız, oda başkanlarımız Kaymakamımızın talimatlarıyla buraya bir düzen getirdik. Bu sokak için tüm hizmetler yapıldı. Bizlerde her dükkânı da temizliğiyle tamir ettik. Bizde bir ilk olarak yeni yüzle Yüksekova’ya açtık. Arkadaşlarla verdiğimiz karar, sokağa şemsiyeler takarak İsmini ise  ‘Şemsiyeli Halk Pazarı’ olarak verdik, şimdiden herkese hayırlı ve uğurlu olsun’’dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
kajin
kajin - 2 yıl Önce

serxêrê

SIRADAKİ HABER