Yüksekovalı Esnaflar: Artık Yolumuzu Bitirin

Yüksekovalı Esnaflar: Artık Yolumuzu Bitirin

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinin Cengiz Topel Caddesi'nde iki aydan fazladır süren yol, kaldırım ve köprü çalışması esnafı zor duruma soktu.

İlçenin en işlek caddesi olan Cengiz Topel Caddesi'nde yürütülen yol, kaldırım ve köprü çalışmaları iki aydır tamamlanamadı.

Yüksekova Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, 60 gündür yol,kaldırım ve köprü çalışması sürüyor buda ister istemez esnafımızı çok zorluyor ve iş yapamaz durama getiriyor. Tek isteğimiz artık bu yolun biran önce hızlı bir şekilde bitirmesi ve esnaflarımızın kısa süre eski durumalarına kavuşmasıdır,''Şeklinde konuştu.

Hakkari Tüketiciler Birliği Derneği Başkanı Perviz Geçirgen, 62 gündün bitmeyen çalışmaların esnafı bitirme noktasına getirdiğini belirterek, "Kış geldi; yol, kaldırım ve köprü bitmedi. Bu durum esnafı ister istemez zora sokuyor. Yetkililere çağrımız, bu çalışmaların bir an önce bitirilmesidir" dedi.

Esnaf Şevket Bafra da, bitmeyen çalışmalardan dolayı çok mağdur olduklarını belirterek, "Ben 3 aydır doğru düzgün iş yapamadım. Kış mevsimi de geldi, ne yapacağım. Bizde kira desteği istiyoruz, çünkü çalışmaz durumdayız. Artık bizleri fazla mağdur etmesinler. Artık bitirsinler" ifadelerini kullandı.

Esnaf Cemal Salim ise, yol, köprü ve kaldırımın çok güzel bir hizmet olduğunu söyleyerek, "Ancak bu yol, köprü zulme dönüştü. Burada iş yapanların aslında iş bilmediklerini görüyoruz. Biz sadece esnaf burada etkilenmedik, öğrenciler ve vatandaşlar da etkilendi. Bu zulme bir an son verilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Esnaf Atakan Açıkel de, yürütülen yol çalışmasından dolayı iş yapmaz durumda olduklarını belirterek, "Bu bize yapılan en büyük haksızlık. Her gün aynı seviyeden devam eden bir çalışma. Yetkililere sesleniyoruz, bu çalışmalar el atın ve bizi kurtarın bu rezillikten" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER