Yüksekovalı Girişimci Gencin Yaptığı Maketler Hayran Bırakıyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Servet Aytekin isimli genç, evinin çatısında atık malzemelerle yaptığı araba maketleriyle görenleri hayran bırakıyor.

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde yaşayan Servet Aytekin isimli genç, evinin çatısında atık malzemelerle yaptığı araba maketleriyle görenleri hayran bırakıyor.

İlçenin Esenyurt Mahallesi'nde ikamet eden Servet Aytekin, Irak'ta bir dönem çalıştıktan sonra pandemi nedeniyle yeniden Yüksekova ilçesine dönmek zorunda kaldı.

Evinin çatı katını atölyeye çeviren Aytekin, çevrede topladığı malzemelerle tır ve kamyon gibi araçların maketini yapmaya başladı.

12 sen boyunca Irak'ta kaldığını ifade eden Servet Aytekin, "Bu işi çok merak ediyordum. Youtube gibi kanallarda izlemeye başladım. İlgimi çok çekti. Bende kendi imkanlarımla bu işe başladım. Korona virüsten dolayı Yüksekova'ya dönmek zorunda kaldık. Bende işi çok sevdiğim için bırakmak istemedim. İmkanlarım olmadığı için evimin çatı bölümünde maketlerime başladım. Yaptığım araçlar kesinlikle etrafta bulduğum atık malzemelerdendir. Eğer imkan olursa gerçeğini de yapacağım inşallah" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER