Yüksekovalılar sokağa çıkma kısıtlamasına uydu

METİN TEK - YÜKSEKOVA GÜNCEL

Yüksekova ilçesinde vatandaşlar saat 20.00'de başlayan kısıtlamaya uydu.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Yüksekova ilçesinde de saat 20.00 itibari ile uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Kısıtlama önce ilçedeki AVM'lerde vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için yoğunluk oluşturduğu görülürken, diğer yandan ise kurallara uyduğu görüldü.

 Her yerde olduğu gibi Yüksekova ilçesinde yaşayan vatandaşlar da bu tedbir kapsamında ihtiyaçlarını erken saatlerde temin ederek evlerine saat 20.00'den öncesi evlerine çekilerek kısıtlamaya uydular.

Kısıtlamanın başlamasıyla vatandaşlar evlerine çekilirken ilçe merkezi de sessizliğe büründüğü görüldü.

Zagros adlı iş merkezinin görevlisi olan Hamdi Babat,’’ Son dakkalarımızı yaşıyoruz.İş merkezimizde bulunan esnaflarımızda dükkanlarını kapatarak evlerine gittiler.Bizde şimdi İş merkezimizi kapatıp evimize gideceğiz yarın saat 10’dan sonra açacağız’’dedi.

Serhat geçirgen adlı Esnaf ise,’’Bizde her esnaf gibi son dakkalarımızı yaşıyoruz. Malum saat 8’den sonra yasak başlıyor. Bizde bu kurallara uymak için eşyalarımızı içeriğe çekiyoruz. İnşallah kısa sürede bu başımıza illet olan bu salgın biran önce biter, herkes eski hayatına kavuşur’’İfadelerini kullandı.

Esnaf Cahide Önver ise,’’Salgından dolayı biliyorsunuz, artık bir dizi tedbirler alındı. Saat 20.00 başlıyacak yasaklar, yarın saat 10.00 kadar devam ediyor. Son saatlerimizi yaşıyoruz, temizliğimiz yaptık. Saolsunlar Yüksekova halkı bu konuda çok duyarlılar, saat 20.00 olmadan herkes evine gitti bile. Bizle işlerimiz bitirdik şimdi bizlerde evlerimize gideceğiz.  Tek temennimiz bu salgının bitmesidir. Bu konuda hepimizin yapacağı tek şey, maske,mesafe ve temizliğe uymaktır.Bizler bu salgın yüzünde çok sevdiklerimizi kaybettik.Onun için artık kurallara uyup geleceğimizi  kuruyalım’’Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER