Başkan Canan'dan Ramazan Bayram Mesajı

AV.Ergün Canan ve Hakkari Barosu Başkanı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Canan'dan Ramazan Bayram Mesajı

YÜKSEKOVA GÜNCEL - HABER MERKEZİ

AV.Ergün Canan ve Hakkari Barosu Başkanı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN CANAN'IN MESAJI ŞÖYLE:

Değerli yurttaşlarımız, sevgili meslektaşlarımız.

Manevi olarak huzur, paylaşma, kardeşlik içinde geçirdiğimiz bir ay’ın sonunda; bayramları özüne uygun olarak yaşamanın hepimizin ortak dileği olduğuna inanıyorum. Bu inançla Ramazan bayramının çatışmanın, kırgınlıkların, gözyaşının yerini barışa ve adalete bıraktığı ortak bir uzlaşıya vesile olmasını diliyorum.

Hakkâri Barosu olarak savaşlara, çatışmalara, şiddete, adaletsizliklere yol açan her türlü hukuksuzluğa her şeyden önce insan olduğumuz için artık yeter diyoruz. Aynı göğün altında eşit, mutlu, barış içinde yaşamak varken, nereden ve kimden gelirse gelsin şiddete, adaletsizliğe hayır diyoruz. Ortak vicdani temelde, aydınlık bir geleceği inşa edebilmek ve bayramları yaşanılabilir kılmak hepimizin ortak sorumluluğu ile gerçekleşebilir.

Bu duygularla bütün meslektaşlarımızın ve yurttaşlarımızın Ramazan Bayramını can-ı gönülden kutluyorum. Bu bayramı hep birlikte hoşgörü, sağlık, mutluluk ve barış içinde geçirmeyi ümit ediyorum. Daha birçok bayrama hep birlikte huzur ve esenlik içinde kavuşmanızı diliyorum.

Av. Ergün CANAN - Hakkâri Barosu Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER